% 20.07.-22.07. %  kõik diivanid ja tugitoolid  - 25%! 

Reclinerid, pehme mööbli lipulaevad

Reclinerid kui, pehme mööbli lipulaevad on tänapäeva kodudes üha enam levinud. Enamus meist on näinud kellegi kodus või kunagi ise omanud mõnda diivanit või tugitooli, mis lisaks tavalisele istumiskohale kuskilt nupust aga hoopiski avaneb ning muudab oma asendit. Siin-seal nimetatakse sellise funktsiooniga esemeid mõnikord lahtikäivaks mööbliks, kuid nii võib segi minna mõte diivanvooditega. Lahtikäiva pehme mööbli all mõeldakse siiski pigem magamiskohaga eset. Siin postituses on aga juttu lamamisasendisse reguleeritav pehme mööbel ehk recliner-mööbel, mis on meieni jõudnud Ameerikast.

Mis need reclinerid siis on?

Jõuame siis asjani – recliner diivanid ja tugitoolid avanevad ühe liigutusega, mille tulemusel avaneb jalatoemehhanism ning samuti jalatoe avamisel, saate liigutada seljatuge endale sobivasse asendisse, et teil oleks eriti mugav diivanis või tugitoolis olla ning lõõgastuda.

Ashley Hallstrung Recliner nurgadiivan on kaasaegse disainiga
Elektriliselt juhitav Ashley Hallstrung Recliner nurgadiivan https://charma.ee/product/ashley-hallstrung-recliner-vaike-nurgadiivan/

Valik on reclinerite maailmas suur. On olemas mugavaid ning samas ka stiilseid tugitoole, kaheseid ja kolmeseid diivaneid ning isegi nurga- ja mooduldiivaneid. Tugitoolide valikusse kuuluvad näiteks lisaks lamamisasendisse käivatele toolidele ka pöörlevad ning kiikuvad eksemplarid. On olemas ka elektrilisi variante, millel saad liikumist reguleerida eriti mugavalt nupuvajutusega. Osadel elektrilistel tugitoolidel on olemas tõstmisfunktsioon, mis aitab istuja lausa tugitoolilt püsti, mõeldes siinkohal eelkõige inimeste peale, keda vaevab mõni tervisemure. Vaata ka allpool olevat pilti, et täpsemat aimdust saada. Meie kodulehelt leiad elektrilised reclinerid siit.

Et asja nüüd lugeja jaoks veelgi keerulisemaks ajada, on veel selles maailmas mõiste nagu “zero wall recliners”. Kui kohas, kuhu soovid reclineri paigutada, tekib ruumipuuduse mure, siis saad valida just sellise omadusega mudeli, mis vajab lamamisasendiks seina ja tooli seljatoe vahele minimaalselt ruumi. See lahendab ära mure, kui soovid näiteks paigutada elutoas osaliselt nurgadiivanit seina vastu. “Zero wall reclineri” seljaosa liigub lamamisasendis olles hoopiski ettepoole, selle asemel, et võtta enda taga ruumi. Lisaks võtab ka tema jalaosa vähem ruumi.  

Kompromisse pole vaja teha

Kui stiili osas tuli varasemalt jõuda kompromissile ning tihti tuli langetada otsus kas mugav ja võib-olla mitte ehk nii kaunis diivan või tugitool, siis tänases päevas me enam selliseid kompromisse tegema ei pea.

Nagu tavalisel pehmel mööblil on ka reclineritel on väga suur valik erinevaid kangaid ja värve ning ka stiili osas leiad endale kindlasti midagi meelepärast, mis just sinu koju hästi sobitub ning ehk ka veidi kontrasti juurde toob. Kangastest on klassikaline nahk kindlasti üks elegantne lahendus, loomaomanikele sõbralikum alternatiiv on aga naha imitatsiooniga polüesterkangas, mis viimastel aastatel on väga populaarseks osutunud selle kerge hooldamise tõttu. Teine populaarne valik on šenill-polsterdusega reclinerid, mis on ääretult pehmed. Kangas mängib tegelikult mööbli pehmuse tunnetamisel olulist rolli.

Millele tähelepanu pöörata reclinerit ostes?

Kindlasti pööra tähelepanu otsitava eseme suurusele ning mõtle hoolega läbi, mis funktsiooniga mööblieset koju vaja on ning kui palju ruumi selleks jagub. Tihti on hea valik osta juba olemasolevale nurga- või mooduldiivanile juurde mõni recliner-tugitool, kui ei ole soovi ega vajadust nurgadiivanit välja vahetada, kuid samas tahaks koju mugavust juurde lisada. Hästi meeldivad muidugi meie klientidele recliner-nurgadiivanid, mille äärtes on avanevad toolid ning saab lisada erinevaid konsoole, topsihoidjaid ja panipaiku. 

Mugavad reclinerid
Reclineritele saab tihti lisada ka erinevaid konsoole ehk siis topsihoidikuid ning panipaiku. Lisaks saab veel valida endale istmesoojendusega ja lisavalgustusega mudeleid.

Tasub veel märkida, et recliner mööblit leiab erinevas hinnaklassis, ei maksa karta, et hinnad jäävad kõrgustesse. On olemas soodsamaid variante kui ka kallimaid, vastavalt toote funktsioonidele. Ashley Furniture’i reclineritega saad meie kodulehel tutvuda, või heita pilk peale ka Ashley Furniture leheküljele. Reclinerid kui, pehme mööbli lipulaevad viivad mugavuse mõiste uutesse kõrgusetesse.