Internetipoe kasutustingimused

Charma.ee internetipoe kasutustingimused

Üldised tingimused kehtivad Charma Kodusalong e-poe klientide (edaspidi Klient) ja Charma Kodusalong e-poe omaniku Fartrade Group OÜ (edaspidi Charma Kodusalong) vahel kaupade ostmisel tekkivate õigussuhete kohta.

Lisaks käesolevatele tingimustele reguleerivad Kliendi ja Charma Kodusalong vahelisi suhteid väljakujunenud head tavad.

Charma Kodusalong ja Klient soovivad kaubelda Charma Kodusalong kodulehekülje www.charma.ee kaudu käesolevas dokumendis sätestatud tingimustel. Charma Kodusalong koduleheküljel tellimust vormistades ning ettemaksu sooritades kinnitab Klient, et ta on tutvunud kasutustingimustega ja on nendega nõus.

Müüja jätab endale õiguse loobuda müügist, kui tootega on juhtunud mõni järgnevatest probleemidest: on juhtunud inimlik eksitus hinna sisestamisel või tehniline viga süsteemis.

1.Registreerimise protseduur
1. Registreerimiseks vajuta nupule “Registreeri”
2. Täida nõutud väljad
3. Vajuta nupule “Salvesta andmed”
4. Kui oled juba registreerunud kasutaja, kuid unustanud parooli, vajuta nupule “Unustasin parooli?”, kirjuta lahtrisse oma e-mail, mille sisestasid registreerimisel. Sinu e-posti aadressile saadetakse link, mille kaudu on võimalik uuendada parool.
5. Kui soovid muuta oma kontaktandmeid, vajuta nupule “Minu konto” ja tee vastavad muudatused.

 • Hinnakiri

Charma Kodusalong koduleheküljel müüdavate toodete hinnad on toodud eurodes kohaletoimetamise kuluta. 

Kõik Charma Kodusalong e-poes toodud hinnad sisaldavad käibemaksu 20%.

 • Ostukorv ja tellimuse vormistamine

Kliendi Ostukorv luuakse hetkel, kui ta on vajutanud ostukorvi nupule. Toote Ostukorvi lisamine ei kohusta Klienti veel ostma. Klient saab muuta Ostukorvis olevate toodete koguseid ning neid Ostukorvist eemaldada, vajutades nupule “Uuenda”. Ostukorvis olevad tooted on tellimuse kinnitamiseni saadaval ka teistele Klientidele. Tellimuse vormistamisel valige endale sobiv kohaletoimetamise viis ning kontrollige, kas arveaadressi ja tarneaadressi andmed on õiged. Tellimuse vormistamiseks vajutage nupule “Esita tellimus.”

Tellimuses esitatud andmete täpsusest sõltub Kliendi poolt ostetud toodete häireteta kohaletoimetamine ja vahel ka võimalikud lisakulutused. Peale vajutamist nupule “Esita tellimus,” saadetakse Kliendi e-posti aadressile automaatselt tellimuse kinnitus ja arve.

Müügileping loetakse sõlmituks juhul, kui Klient on 3 tööpäeva jooksul tellimuse eest tasunud 100% ulatuses või tellimisel toodete puhul 50 % ostusummast Charma Kodusalong arvelduskontole.

 • Tellitud kauba eest tasumine

Kui Te olete tellimuse kinnitanud, siis saate valida järgmiste makseviiside vahel:

Pangalingid – saate valida SwedBank, SEB, Krediidipanga ja LHV panga makse.
PayPal-i makse– vajutage PayPal-i lingile ja saate makse sooritada.
Ülekandega arve alusel – Teile saadetakse Teie poolt sisestatud e-posti aadressile tellimuse kinnitus/arve, mille alusel saab kauba eest tasuda 3 tööpäeva jooksul; Sularahas maksmine – kauba eest saab tasuda toodetele järele tulles sularahas, aadressil Pärnu mnt 238, Tallinnas.

Charma Kodusalongi järelmaks – järelmaksu saab taotleda juhul kui ostukorvi summa ületab 200 EUR-i. Võtame Teiega ühendust 3 tööpäeva jooksul.

Pikema tarneajaga toodete tellimisel saadame Kliendile peale tellimuse esitamist ettemaksu arve (50% ostusummast).

Kui Kliendi e-posti aadressile ei ole 1 tunni jooksul peale tellimuse esitamist saabunud tellimuse kinnitust, palume meiega ühendust võtta salong@charma.ee.

Kui Klient ei ole tellimuse kinnituse alusel tasunud 3 tööpäeva jooksul alates tellimuse sooritamisest ja tellimuse kinnituse väljastamisest, loeb Charma Kodusalong seda Kliendi sooviks ostust loobuda ning tühistab tellimuse.

 • Toodete kättetoimetamine ja üleandmine

Kui tellitud toode/tooted on Charma Kodusalongi laos olemas, siis väljastame need 1-3 tööpäeva jooksul peale makse laekumist Charma Kodusalongi arvelduskontole.

Kui toode ei ole Charma Kodusalongi laos, siis on tellimise aeg, sõltuvalt tootest, 8-10 nädalat. Täpse tarneaja teatame Teile e-posti teel 1-3 tööpäeva jooksul pärast tellimuse esitamist.

Kui tellimus on sooritatud laupäeval, pühapäeval või riikliku püha ajal, tehakse postitus sellele järgneval tööpäeval.

Kaup toimetatakse  Kliendini vastavalt valitud transpordiviisile.

Väiksemahulisi tooteid tarnime:

SmartPOST OÜ pakiautomaadi vahendusel Eesti Vabariigi piires – 4 €

Omniva pakiautomaadi vahendusel Eesti Vabariigi piires – 4  €
Charma Kodusalongi tellimusele ise järele tulles – 0 €.

Kui Klient soovib mõnda teist transpordiviisi, siis palume saata e-posti aadressile salong@charma.ee vastavasisuline kiri.

Sihtkoha muutumise korral palub  Charma Kodusalong Kliendil uued andmed teavitada nii kiiresti kui võimalik. Kui kaup on juba postitatud, ei ole sihtkoha muutmine Charma Kodusalong poolt enam võimalik. Sellisel juhul saab Klient sihtkohta muuta vastava teenuseosutaja klienditeeninduse abil.

Tellimuses esitatud andmete täpsusest ja õigsusest sõltub viivituste ja arusaamatuste vältimine kauba kohaletoimetamisel Kliendini.  Charma Kodusalong  ja koostööpartnerid ei vastuta toodete kohaletoimetamise viivituse ja tekkinud arusaamatuse eest juhul, kui viivitus või arusaamatus oli tingitud Kliendi poolt tellimuse vormistamisel esitatud andmete ebatäpsusest.

Kui saadetis on Charma Kodusalong poolt väljastatud, saadetakse Kliendi e-posti aadressile vastavasisuline teade.

 • Tellimuse tühistamine ja tagastamine

Kliendil on õigus peale tellitud toodete eest ülekande sooritamist, kuid enne toodete väljastamist Charma Kodusalongi poolt või Kliendi poolt toodetele järele tulemist, oma tellimus tühistada. Selleks palume saata vastavasisuline teade e-posti aadressile salong@charma.ee. Ettemaks tühistatud tellimuse eest tagastatakse Kliendi pangakontole esimesel võimalusel, kuid mitte hiljem kui 3 tööpäeva möödudes peale avalduse esitamist.

Charma Kodusalong jätab endale õiguse tühistada Kliendi tellimus juhul, kui Klient ei ole tellimuse kinnituses toodud summat tasunud Fartrade Group OÜ arvelduskontole 3 tööpäeva jooksul arvates tellimuse kinnituse väljastamisest.

Kui kaup ei sobi või ei vasta Kliendi ootustele, on Kliendil õigus see tagastada 14 päeva jooksul alates kauba kätte saamisest. Toote tagastamissoovist palume Charma Kodusalong-i teavitada, saates info oma andmetega aadressile salong@charma.ee.

Tagastatav kaup peab olema originaalpakendis, kasutamata. Raha tagastatud kauba eest tagastame Kliendi pangakontole esimesel võimalusel, kuid mitte hiljem kui 3 tööpäeva jooksul alates kauba kättesaamisest  Charma Kodusalongi poolt. Paki kättesaamise kohta saadetakse Kliendi e-posti aadressile kinnitus.

Kauba tagastamise kulud kannab Klient, välja arvatud juhul, kui üleantud asi ei vasta tellitule.

Kui kaup on kahjustustega, mida polnud välisel vaatlusel tuvastatud ning mis pole tekkinud pakendi avamisel või kui kaup ei ole see, mida Klient tellis, kannab tagastamiskulu Charma Kodusalong. Kliendil palume kauba tagastamisel pakile lisada kviitung postikulu kohta.

 • Pretensiooni esitamise õigus ja nõuetele mittevastavate toodete tagastamine

Pretensioonide esitamise aeg on eraisikule 24 kuud alates toote üleandmisest. Juriidiliste isikute puhul lähtutakse tootjapoolsest garantiiajast.

Toote nõuetele mittevastavuse ilmnemisel saadab Klient e-kirja aadressile salong@charma.ee järgneva infoga:
kliendi nimi ja kontaktandmed;
kaebuse esitamise kuupäev;
tootel ilmnenud defekt, võimalusel lisage ka fotod;
Charma Kodusalongile esitatav nõue;
ostuarve number.

 • Vastutus ja vääramatu jõud
  Charma Kodusalong vastutab Kliendi ees Charma Kodusalongi poolt käesolevate tingimuste rikkumisega tekitatud kahju eest Eesti Vabariigis kehtivates õigusaktides sätestatud juhtudel ja ulatuses.

Klient vastutab  Charma Kodusalongi ees Kliendi poolt käesolevate tingimuste rikkumisega tekitatud kahju eest Eesti Vabariigis kehtivates õigusaktides sätestatud juhtudel ja ulatuses.

Kumbki osapool ei vastuta teise osapoole ees ning tema käitumist ei loeta käesolevate tingimuste rikkumiseks oma mistahes kohustuse teostamisega viivitamise või selle mitteosutamise tõttu, kui nimetatud viivituse või mitteosutamise põhjus ei olnud nimetatud osapoole poolt kontrollitav (vääramatu jõud).

Charma Kodusalong ei kompenseeri moraalset kahju, mida võib tekitada Kliendile tarneaegade, hindade ja muude tingimuste muutmine käesolevate tingimuste raames.

 • Muud tingimused

Kliendil on õigus nõuda oma andmete kustutamist Charma Kodusalongi andmebaasist.

Käesolevates tingimustes reguleerimata küsimustes juhinduvad Klient ja Charma Kodusalong Eesti Vabariigis kehtivast seadusandlusest ning poolte vahelisi suhteid reguleerivatest teistest aktidest.

Käesolevate tingimuste täitmisest tulenevaid eriarvamusi ja vaidlusi lahendavad pooled eelkõige läbirääkimiste teel. Kui Lepingust tulenevaid vaidlusi ei õnnestu lahendada poolte läbirääkimistega, on nii Kliendil kui Charma Kodusalong-il õigus pöörduda oma õiguste kaitseks Tarbijakaitseametisse või kohtusse.

 1. Lisainfo

Kõik  Charma Kodusalongi e-poodi puudutavad küsimused ja ettepanekud on oodatud e-posti aadressile salong@charma.ee.  Charma Kodusalong vastab saadetud kirjadele esimesel võimalusel, kuid mitte hiljem kui 3 tööpäeva jooksul.