Charma English

Puit-Enamus tooted on valmistatud aasias kasvavatest puudest nagu teak, mahagon, banaanipuu jms. Teak e tikapuu on maailmas leiduvatest puude liikidest kõige väiksema mahu kahanevusega st sõltumata ilmastikust ta ei kahane ega ei paisu. Temast on valmistatud nt enamus puidust paatide tekid.
Viimistlus – Java tamme viimistlemisel on kasutatud nn kuivpesu viimistlust. Teakist valmistatud tooted on kas viimistlemata või siis viimistletud õliga.

 

Tavakasutus – Puit koos oma erinevate värvivarjunditega, konfiguratsiooni iseloomuga ja puidu süve struktuuriga on naturaalne materjal. Iga mööbliese on individuaalne ja omab iseloomulike omadusi ning võib erineda fotol või kaupluses olevast näidisest. Paljude esemete nagu telefonide, lauaarvutite, sülearvutite, kalkulaatorite jalad on plastikust ning võivad kahjustada mööbli värvi või lakitud viimistlust. Ärge asetage selliseid esemeid nagu klaase, vaase, kuume tasse, nõusid jms otse puit mööblile vaid pange nende alla midagi kaitseks või pehmenduseks. Ärge nihutage esemeid mööblil vaid tõstke neid vajadusel.

 

Keskkond – Olenemata sellest kus Teie puitmööbel asetseb (kodus, kontoris) on alati kasulik jälgida, et nendes ruumides oleks piisavalt niiskust. Liigne kuivus võib kahjustada spoonitud pindu, puitmööblisse võivad tekkida lõhed ja mööbel võib kaarduda. Seda tuleks eriti jälgida põhjamaises kliimas, kus talvekuudel kodudes kasutatav keskküte kuivatab liigselt õhku. Puidule sobib ühtlane normaalne temperatuur ja ning niiskus ei tohiks langeda alla 40%. Puitu ei soovitata paigutada keskkütte seadmete ning konditsioneeride lähedusse.

 

Päiksevalgus – Otsene päiksevalgus pleegitab viimistletud puitu. See põhjustab tumedal viimistlusel heledaid laike ja heledal viimistlusel tumedaid laike. Seetõttu vältige puitmõõbliesemete asetamist otse päikesevalguse kätte. Samuti on soovitav esemeid mööblil aeg ajalt ringi tõsta, et ei tekiks mõõblile soovimatuid varjundeid.

 

Tolmust puhastamine – Pühkige perioodiliselt kuiva ja pehme lapiga tolmu. Ärge kasutage silikooni sisaldavaid puhastusaineid. Silikoon võib kahjustada lakki ja mööbli taastamine võib osutada võimatuks. Samuti ei ole soovitav kasutada sidruniõli ja teisi õli baasil tehtuid puhastusaineid, kuna nad võivad soodustada tolmu ja mustuse teket, samuti nende poolt antav lõige jääb lakitud pindadel uduseks.

 

Plekid – Kui Teie mööblile satub vedelikku, siis tuleb see koheselt kuiva lapiga ära pühkida. Vastasel juhul võivad lakitud pindadele jääda heledad laigud. Kui mööblile satub nt parfüümi või küünelakki eemaldajat siis ärge üritage seda ära pühkida. Need keemikalid pehmedavad lakki, kuid kemikaalide aurustumisel lakk taastub. Kui mööblile satub küünlavaha, siis asetage sellele jääd, et see muutuks tahkeks. Proovige seda eemaldada kuivatuspaberi ja juuksekuivatiga või siis plastikust kaabitsaga. Jälgige, et Te ei kriimustaks mööblit. Toidu sattumisel mööblile tuleb see eemaldada seebivette(ammoniaagivaba) kastetud riide või pesukäsnaga. Seejärel kuivatada pehme riideesemega.
Regulaarselt hooldatud puitmööbel kestab aastaid. Ärge kartke seda kasutada!

 

NB! Pehme mööbli istmepatju ja voodi madratseid peab regulaarselt (soovitavalt 2-3 nädala tagant) ümber keerama ja võimalusel ka ümberpaigutama, see aitab neil hoida õiget kuju

 

Scroll To Top